Prievaly

I keď nie je možné hneď realizovať plány a predsavzatia nás všetkých, každý obyvateľ a hosť našej obce zanecháva svojou prácou a umom stopu v dianí našej obce a v jej histórii. Ak chceme pre budúce pokolenia zachovať naše PRIEVALY pekné a plné života, treba, aby sme spoločným úsilím našu obec budovali a zveľaďovali.

Mojím želaním je, aby sa občania a návštevníci u nás cítili dobre, aby sa rodáci radi vracali do rodnej obce, a aby kolobeh života stále pokračoval.

Životným krédom mňa, ako človeka je:
 
1. „ Dávaj ľuďom viac, ako očakávajú, a rob to s radosťou.“
2. „ Ži tak, aby sa tvoje potomstvo nemuselo za teba hanbiť a konaj tak, aby si ťa ľudia vážili.“

Tatiana Beňáková 

 

V Prievaloch si za starostku zvolili ženu...

TRNAVA 22. októbra (SITA) Obec Prievaly v okrese Senica má oddnes novú starostku. Spomedzi štyroch kandidátov na tento post v dnešných doplňujúcich voľbách do orgánov samospráv zvíťazila Tatiana Beňáková, súčasná referentka obecného úradu a členka KDH s počtom hlasov 178. Druhá bola Anna Velická kandidujúca za ĽS-HZDS, ktorá získala 84 hlasov. Tretie miesto obsadil nezávislý kandidát Vladimír Kulla. Na poste starostu ho chcelo vidieť 69 obyvateľov.
Štvrtý kandidát Alexander Kiráľ z SDKÚ dostal 36 hlasov. Ako agentúru SITA informovala zapisovateľka volebnej komisie Eva Holešková, na voľbách sa zúčastnilo celkom 374 občanov zo 733 oprávnených voličov.

Zdroj: Infoportál mesta Senica - Sobota 22.Október 2005

V obci Prievaly v Senickom okrese volia nového starostu

TRNAVA 22. októbra (SITA) Obyvatelia obce Prievaly v okrese Senica si dnes v doplňujúcich voľbách zvolia nového starostu. O tento post sa uchádzajú štyria kandidáti. Tatiana Beňáková, súčasná referentka obecného úradu kandiduje za KDH. S podporou SDKÚ sa bude uchádzať o post starostu ekonóm Alexander Kiráľ. Ako nezávislý kandiduje vodohospodár Vladimír Kulla a za ĽS-HZDS sa o post uchádza administratívna pracovníčka Anna Velická. Bývalý starosta odstúpil ešte začiatkom júna.
Volebné miestnosti sú pre voličov otvorené od 7:00 do 20:00 v obradnej sieni obecného úradu. Zastupujúci starosta Jozef Holič predpokladá, že k volebným urnám pristúpi maximálne polovica zo 733 oprávnených voličov. Obec Prievaly má v súčasnosti 913 obyvateľov a podľa Holiča jednou z jej najzachovalejších pamiatok je Stĺp hanby, ktorý už prežil niekoľko storočí.


Zdroj: Infoportál mesta Senica - Sobota 22.Október 2005